Jak dobrać i nosić poszetkę?
26.jpg

Kieszonka nie na drobne

Brustasza… brzmi niemiecko, aż chce się stanąć na baczność. Ale ta kieszonka na piersi marynarki powinna nam się kojarzyć wyłącznie przyjemnie. Dzięki wkładanym do niej akcentom – najczęściej poszetkom – potrafi stać się prawdziwą ozdobą i… naszą przyjaciółką drogie Panie. Umówmy się – jeśli jakiś akcent jego stroju ma korespondować z naszą kreacją, wystrojem sali, czy z czym sobie zapragniecie, to do dyspozycji głównie pozostaje nam muszka (od biedy krawat) oraz właśnie poszetka.

I tu pierwsza lekcja, którą musimy przeprowadzić z naszym uczłowieczanym mężczyzną – poszetka! Nie chusteczka! W chusteczkę, to możesz sobie posmarkać… choć nie wątpię, że w poszetkę też by spróbował…

Ale zasada powinna być prosta – poszetka jest do szpanowania, na pokaz, w chusteczkę możesz dmuchać nosem do woli, tylko jej dla odmiany nie noś proszę tak, żeby wystawała z kieszeni… szczególnie używana! Poszetkę nosisz w brustaszy, a chusteczkę w kieszeniach spodni, od biedy w dolnych kieszeniach marynarki. Ale chyba najlepiej noś ją w wewnętrznej kieszeni kurtki lub marynarki.

Modowa zasada odnośnie stosowania poszetki jest jedna… nie ma zasad.

Teoretycznie mówi się, że powinna ona korespondować kolorem lub materiałem z muszką lub krawatem, ale nie być dokładnie z tego samego materiału. Ale ta zasada jest łamana tak często, że chyba już nikt się tym nie przejmuje. Także i te „korespondowanie” można wyrzucić do kosza i połączyć ze sobą coś kompletnie kontrastowego i… to też zadziała.

Jeśli chodzi o wysokiej jakości materiały, czasem zwyczajnie piękne, czasem szalone, to oczywiście polecamy te, które z takim trudem wyszukaliśmy, żeby robić z nich dla was materiałowe muszki i szelki. Na naszej stronie nie znajdziecie wprawdzie gotowej oferty poszetek, ale… wiecie… jest materiał… jest maszyna… jest Żaklina – jedno Twoje słowo, a będzie i poszetka :)

Ale nawet jeśli w Twoje ręce trafi już poszetka, jedyna, niepowtarzalna, zrobiona w Zuzzo tylko dla Ciebie to swoboda jej wykorzystania się nie kończy.

Spójrzcie tylko, jak jeden z przewodników dla gentlemanów przedstawia (zaledwie podstawowe) sposoby składania poszetki. Origami wysiada.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.